Uuringud ja diagnostika
Pakume nii tasulisi kui Tervisekassa kindlustuse raames teostatavaid uuringuid. Medicumis on olemas radioloogia osakond, labor ja mitmed teenused tervise uurimiseks.
Vererõhu Holter-monitooring
Uuring teostatakse väikese kaasaskantava seade abil.
Vererõhu Holter-uuring (ka 24-tunnine vererõhu jälgimine) on diagnostiline protseduur, mis võimaldab pidevalt mõõta ja jälgida inimese vererõhku 24 tunni jooksul. See annab arstile üksikasjalikumat teavet vererõhu kõikumiste kohta päeva erinevatel aegadel ja erinevates olukordades, võrreldes tavapärase vererõhu mõõtmisega, mis toimub kliinikus või arsti vastuvõtul.
Uuring on vajalik kõrgenenud vererõhu näitude korral hüpertooniatõve diagnoosi välistamiseks või kinnitamiseks ning varem diagnoositud hüpertooniatõve ravitulemuste hindamiseks.
Näidustused
- valge kitli fenomeni selgitamiseks, kui meditsiiniasutuses on patsiendil vererõhk tõusnud, aga kodus on normis
- teadaolevate kõrgenenud vererõhuväärtuste objektiviseerimiseks ja organkahjustuse taseme selgitamiseks
- antihüpertensiivse ravi resistentsuse hindamiseks
- üldise vererõhulanguse (füsioloogiline) hindamiseks
- hüpotensioonist põhjustatud sümptomite selgitamiseks
- karotiidsiinuse sündroomi (ülemäärane vererõhulangus pärast karootiidsiinuse massaži) ja elektrokardiostimulaatori sündroomi selgitamiseks
Enne uuringut
Soovitatav on selga panna laiem pluus või kampsun.
Kuidas uuring toimub?
Õlavarrele kinnitatakse mansett nagu tavalisel vererõhumõõtmiselgi, keha külge kinnitatakse andmeid salvestav aparaat. Seejärel võib uuritav minna koju ja teha igapäevaseid tegevusi. Kaasa antakse päevik, kuhu tuleb märkida kõik mõõtmise ajal tehtavad toimingud ja enesetunne.
Aparaat mõõdab ja salvestab ülemise ja alumise vererõhu. Mõõtmisega kaasneb pigistustunne õlavarres ning kuulda on tasast surinat.
Öösel peab mansett jääma õlavarrele, mõõteseadme aga võib paigutada enda kõrvale. Aparaati ei ole lubatud ise ära võtta.
Kestvus
24 tundi.