Naise tervis
Naise tervise teemal nõustamise, haiguste ennetamise ja raviga ning lapse saamisega on abiks Medicumi günekoloogid, ämmaemandad ja õed.
Ämmaemand on naise tervise teemadel abiks kogu elu vältel
Ämmaemand nõustab seksuaalelu, suguhaiguste ja rasestumisvastaste vahendite osas. Lisaks viib läbi rindade kontrolli.
Lisaks on ämmaemand abiks naise raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel perioodil. Normaalselt kulgeva raseduse puhul jälgib ja nõustabki naist ämmaemand. Kui tekivad rasedusriskid, siis ämmaemand suunab vajalikele uuringutele ja naistearsti lisakonsultatsioonile.
Millal tasub ämmaemanda poole pöörduda?
- Nõustamine ja haridus naise tervise teemadel: ämmaemandad nõustavad seksuaalelu alustamise, sugulisel teel levivate haiguste, rasestumisvastase vahendite, üleminekuea vaevuste, emakakaelavähi vastase vaktsineerimise teemadel.
- Regulaarne kontroll: kord aastas on soovitatav naisel käia regulaarses kontrollis, samuti sel juhul, kui on toimunud partneri vahetus,
- Raseduse järelevalve: ämmaemandad jälgivad rasedaid naisi regulaarselt, teostades vajalikke kontrolluuringuid ja jälgides nende üldist tervist.
- Sünnitusabis osalemine: ämmaemandad osalevad sünnituse juhtimisel, pakkudes nõustamist, toetust ja meditsiinilist abi.
- Sünnitusjärgne tugi: pärast sünnitust jätkavad ämmaemandad emade jälgimist ja toetamist, pakkudes nõuandeid imetamise, vastsündinute hoolduse ja emotsionaalse heaolu osas.
- Rindade kontroll: seda tasub teha ennetuslikul eesmärgil kord 2 aasta jooksul. Lisaks ka siis, kui olete märganud muutusi rindades (tükid, sõlmed, proportsioonide muutused, punetus jm) või eesmärgiga saada õpetust iseseisva rindade kontrolli jaoks ja ohumärkide jälgimiseks. Rindade kontrollis tuleks kindlasti käia riskigrupi naistel, kelle suguvõsas on esinenud rinnavähki.
Vastuvõtud
Ämmaemand kaardistab terviseriskid, mõõdab vererõhku ja vajadusel teeb PAP-testi, konsulteerib ja näidustusel suunab täiendavatele uuringutele. Ravikindlustatud naistele visiiditasuta.
Naise tervisekontroll on sobilik, kui Sul pole hetkel suuri tervisemuresid, kuid soovid kontrollida oma tervist levinumate riskide osas ning arutada olulisi terviseteemasid tervishoiutöötajaga. Teenus on ravikindlustatud naisele visiiditasuta.
Kontrolli ja läbivaatuse teostab ämmaemand, kes kaardistab terviseriskid, mõõdab vererõhku ja vajadusel teeb PAP-testi. Samuti saad koos ämmaemandaga arutada menstruatsiooni, suguelu, menopausi ja muid naise tervisega seotud teemasid. Kui oled rase või kahtlustad rasedust, teeb ämmaemand ka ultraheliuuringu.
Ämmaemand toetab Sind nii pereplaneerimisel kui ka raseduse, sünnituse ning sünnitusjärgse perioodi jooksul. Samuti juhendab ta seksuaaltervise ja viljakuse küsimustes ning aitab lahendada günekoloogilisi muresid elukaare erinevates etappides. Kliinilisel näidustusel suunab ämmaemand Sind täiendavatele uuringutele ja vastuvõttudele, näiteks vereanalüüsile, rinnakabinetti või günekoloogi juurde.
Soovitame tervisekontrolli ämmaemanda juures kord aastas alates 25. eluaastast.
Aja broneerimine
+372 605 0601
Ämmaemanda vastuvõtt on tervisekindlustusega patsiendile tasuta.
Aja broneerimine
+372 605 0601
Ämmaemanda vastuvõtule on võimalik ilma tervisekindlustuseta tulla tasulisele vastuvõtule. Hinnale võivad lisanduda tasud uuringute ja analüüside eest.
Aja broneerimine
+372 605 0601
Ämmaemanda vastuvõtt on tervisekindlustusega patsiendile tasuta.
Aja broneerimine
+372 605 0601
Rinnakabinetti on oodatud pöörduma igas vanuses naised, kellel on küsimusi seoses rindade tervisega.
Rinnakabinetti on oodatud ka naised, kes jäävad sõeluuringu vanusegrupist välja. Kõik on kontrolli väärt! Vastuvõtu käigus ämmaemand:
- kogub ja täpsustab infot kaebuste, üldise tervise ja pereanamneesi kohta;
- õpetab rindu iseseisvalt kontrollima;
- teostab rindade kliinilise läbivaatuse;
- vajadusel suunab täiendavatele uuringutele;
- vajadusel suunab mammoloogi vastuvõtule.
Aja broneerimine
+372 605 0601
Seotud uuringud
2024. aastal on kutsutud emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised sünniaastaga 1959, 1964, 1969, 1974, 1979, 1984, 1989, 1994.
Sõeluuringus osalemine aitab võimalikud rakumuutused ja vähieelsed seisundid avastada varakult, mil need on ravitavad. Kõrge riskiga viirusetüvede olemasolu organismis saab avastada uuringuga, mida nimetatakse HPV-uuringuks. HPV uuring sarnaneb günekoloogilise läbivaatusega, mille käigus võetakse emakakaela limaskestadelt väikese harjakesega proov.
Aja broneerimine
Vaginaalset ehk tupesisest ultraheliuuringut teostatakse vajadusel naistearsti vastuvõtu käigus. See võimaldab näha emakaõõnt seestpoolt ja aitab diagnoosida günekoloogilisi kõrvalekaldeid, teha kindlaks rasedust, avastada kasvajaid.
Aja broneerimine
+372 605 0601
Sünnieelne loote kromosoomhaiguste sõeluuring annab lapseootel naisele võimaluse kontrollida oodatava lapse tervislikku seisundit lisaks tavapärasele rasedate sõeluuringule. Tervisekassa kompenseerib testi rasedatele, kellel on OSCAR testiga leitud kõrgenenud loote kromosoomhaiguse risk.
Aja broneerimine
Kolposkoopia on emakakaela uuring, mida teostatakse naistearsti või ämmaemanda suunamisel.
Uuringut viiakse läbi kolposkoobi abil (spetsiaalne mikroskoop), mis aitab tuvastada muutuseid emakakaelas. Uuring sarnaneb günekoloogilisele läbivaatusele ja võtab aega 15–20 minutit. Uuringut ei tehta menstruatsiooni ajal.
Aja broneerimine
+372 605 0601