Taastusravi ja füsioteraapia täiskasvanule
Medicum pakub taastusravi ja rehabilitatsiooniteenuseid nii Kesklinna kui Lasnamäe esindustes. Meil on laialdased võimalused nii haigusjärgseks tervise taastamiseks kui ka haiguste ennetamiseks.
Millal aitab taastusarst, millal füsioterapeut?
Sõltuvalt tervisemurest aitavad taastumisel Teid meie kogenud füsioterapeudid ning taastus- ja spordiarstid. Kiireima ja efektiivseima abi saamiseks tasub pöörduda kohe õige spetsialisti poole.
- Taastusarsti juurde suunatakse patsient saatekirjaga, kui haigusjuht on keerulisem ning nõuab erinevate erialade spetsialistide pikemaajalist kaasamist. Taastusarst tutvub patsiendi haiguse eellooga ning koostab raviplaani.
- Füsioterapeudi poole tasub otse pööduda lihastega seotud valudega, vigastuste ennetamiseks ja vigastustest taastumiseks. Füsioterapeudid on taastusravi eriala spetsialistid, kes tegelevad Teie liigutuste funktsiooni hindamise ja taastamisega.
- Spordiarst aitab spordiga seotud haiguste, vigastuste ja muude seotud seisundite raviga. Õigeaegne spordiarsti konsultatsioon aitab ennetada ülekoormusest tingitud vigastusi.
Teenuseid osutame nii täiskasvanutele kui lastele. Laste ja beebide taastusravist loe lähemalt siit.
Perearsti või eriarsti saatekirja saamisel pöörake tähelepanu, et Teid suunatakse kohe õige spetsialisti juurde.
Kui olete taastusravisse tulemas arsti saatekirjaga, siis tasub alati üle täpsustada, et saatekiri on tehtud õige spetsialisti nimetusega. Näiteks tasub mitmete tervisemuredega tulla otse füsioterapeudi juurde. Nii on võimalik säästa aega ning ei pea taastusarsti visiiti ning edasisuunamist ootama. Seeläbi lüheneb aeg, mis kulub vajaliku abi saamiseks ning taastumise suunas edasi liikumiseks.
Vastuvõtud ja teenused
Füsioterapeut
Füsioteraapia esmasel vastuvõtul teeb füsioterapeut selgeks probleemi olemuse ning uurib selle tekkepõhjuseid. Seejärel viiakse läbi mure leevendavaid protseduure ning vajadusel määratakse pikem raviplaani. Füsioteraapiasse saate tulla nii omal algatusel kui arsti suunamisega tervisekassa kindlustuse raames.
Taastus- ja spordiarst
Keerulistest haigusjuhtudest taastumiseks, mis nõuab erinevate spetsialistide kaasamist, suunab arst Teid tavaliselt taastusarsti vastuvõtule. Lisaks töötavad Medicumis spordiarstid, kes on spetsialiseerunud spordiga seotud haiguste, vigastuste ja muude seisundite uurimisele, ravile ja jälgimisele.
Spetsialiseerume erinevatele tervisemuredele
Kopsu ja südamehaiguste taastusravi ehk kardiopulmonaalse taastusravi suunal tegeleme südame-veresoonkonna ja hingamissüsteemi taastusraviga. See tähendab taastumist erinevatest südame- ja hingamisprobleemidest.
Skeleti ja lihassüsteemiga seotud taastusravis aitavad füsioterapeudid ja taastusarstid ennetada ja leevendada erinevaid skeleti ja lihassüsteemiga seotud tervisemuresid.
Neuroloogiline taastusravi on suunatud närvisüsteemi häiretega seotud probleemide leevendamisele ja funktsionaalsuse taastamisele. Kasutatakse spetsialiseeritud tehnikaid ja teraapiameetodeid mis toetavad patsientide taastumist pärast insulti, seljaaju vigastusi, Parkinsoni tõbe ja teisi neuroloogilisi seisundeid.
Vähiravi järgne taastusravi ehk onkoloogiline taastusravi keskendub vähipatsientide elukvaliteedi parandamisele ja taastumise toetamisele. Rakendatakse spetsiifilisi teraapiatehnikaid ja rehabilitatsiooniprogramme, mis aitavad leevendada vähi ravi kõrvaltoimeid, taastada kehalist funktsionaalsust ning toetada vaimset ja emotsionaalset heaolu.
Medicumi kesklinna esinduses on olemas uusimad tipptehnoloogilised käe- ja kõnnirobotid
- ArmeoSpring Pro käerobot
Käerobotit kasutatakse neuroloogilise kahjustusega laste ja täiskasvanute taastusravis. Käeroboti abil sooritatakse muuhulgas liigutusi, mis meenutavad igapäevaelus vajalikke toiminguid nagu kohvitassi tõstmine, muna pannile löömine jm. Nii õpib inimene läbi virtuaalsete tegevuste ja biotagasiside taassooritama igapäevatoiminguid.
- LokomatPro kõnnirobot
Kõnnirobot LokomatPro on täiskasvanute ja laste kõnnitreeninguks mõeldud robootiline seade. Inimese keha ümber kinnitava vestiga ja rakmetega on võimalik vähendada keharaskust ning alajäsemete ümber kinnitatavad roboti poolt juhitud ortoosid abistavad korrektse kõnnimustri saavutamisel. Koos vesti ja ortoosidega kõnnitreening toimub kõnnilindil.
- Technobody Walker View 3.0 SCX
Technobody Walker View 3.0 SCX kõnnirobot toetab patsiente, kes suudavad iseseisvalt seista ja kõndida. Abi saavad neuroloogilise kahjustusega patsiendid, aga ka puusa- või põlveliigese endoproteesi või traumaga patsiendid. Robot võimaldab kõndi hinnata, viia läbi biotagasisidega treeningut ja füsioteraapiat ning anda taastumisele hinnangut.